Секретар працює завжди тільки з документами, на дзвінки відповідає й розмовля з клієнтами

Секретар керівника. Адміністратор

Кваліфікований секретар - права рука керівника, його незамінний помічник і, звичайно ж, обличчя фірми. Вважається, що це суто жіноча професія, однак секретарями можуть бути і чоловіки. 

Плюси професії багато знайомств; придбання навичок спілкування і роботи з фахівцями різних сфер діяльності та займаних посад; досвід організаторської діяльності; робота стабільна і не припускає великого фізичного навантаження; можна поєднувати з навчанням; обличчя компанії.


Мінуси професії ненормований робочий день, завжди гарний вигляд, незалежно від обставин.

Обов'язки секретаря

Прийом відвідувачів, ведення діловодства планування  робочого дня керівника; прийом телефонних дзвінків, що надходять керівнику; організація прийомів і нарад, замовлення готелів та авіаквитків (для керівника і для всіх інших працівників) та інше.

Освіта

Сьогодні вимоги до рівня знань людей цієї професії постійно підвищуються, і все частіше роботодавці хочуть бачити своїх секретарів з вищою освітою, знанням комп'ютера на рівні користувача та основ діловодства. Безперечним плюсом буде знання іноземної мови. Друкувати тексти з достатньою швидкiстю при гарнiй якостi;

Особисті якості

доброзичливість, комунікабельність і культура спілкування (делікатність і тактовність), здатність організувати своє робоче місце і час, професіоналізм, відповідальність, дипломатичність і гарна пам'ять. Запізнення зовсім не припустимі для людей цієї професії.